RevolutionTribe
Revolution now is the time…

Największy budynek świata

Wkrótce padnie kolejny rekord – tym razem chodzi jednak nie o wysokość… Bardzo możliwe, że już wkrótce w stolicy Rosji powstanie największy budynek świata, a autorem jego projektu jest nie kto inny jak słynny Norman Foster. Już jest niesamowicie? Najbardziej niezwykłe są jednak jego rozmiary, które mogą wprowadzić w osłupienie.

Foster+Partners projektują olbrzymią liczbę budynków i są jedną z najbardziej płodnych pracowni architektonicznych na świecie. Pomimo to, można śmiało stwierdzić, że projekt, który zaprezentowali ostatnio jest jednym z najbardziej niezwykłych jakie kiedykolwiek powstały w głownie Normana Fostera i jego współpracowników. W Rosji ma powstać największa budowla jaka kiedykolwiek została zbudowana.

Kryształowa Wyspa w Moskwie będzie miała 450 metrów wysokości i zajmie powierzchnię pół miliona metrów kwadratowych, a całkowita powierzchnia piętra wyniesie dwa i pół miliona metrów kwadratowych. W budynku ma znaleźć się 900 luksusowych apartamentów, 3000 pokoi hotelowych, a także teatr, przestrzeń wystawiennicza, sklepy, restauracje i szkoła dla 500 uczniów. Znajdą się tam również dwa tarasy widokowe, z których ma rozciągać się piękny widok na panoramę Moskwy.

null

Bez wątpienia ten projekt to jeden z najbardziej ambitnych przedsięwzięć budowlanych w dziejach człowieka. Cristal Island zyskała wstępną aprobatę władz i wiele wskazuje na to, że będzie skończona za 5 lat. Wówczas stanie się nowym symbolem Moskwy i Rosji w ogóle. Tak olbrzymi budynek z pewnością zmieni sposób myślenia o wieżowcach i współczesnej urbanistyce. Ciekawe, że ten projekt powstanie właśnie w Rosji, gdzie wciąż pozostają olbrzymie niezamieszkane tereny. Nie ulega wątpliwości, że to nie czynnik społeczny leżał na sercach pomysłodawcom tej koncepcji.

Kryształowa Wyspa ma być nie tylko kolejnym budynkiem mieszkalnym, ale olbrzymim centrum rozrywko-kulturalnym . Jej mieszkańcy będą mogli mieszkać i pracować w jednym budynku, w którym dodatkowo będą mieli zapewnione prawie wszystkie udogodnienia, a nawet szkołę dla swoich dzieci. Innymi słowy będzie to prawdziwe będzie to istne miasto w mieście. Projekt kładzie też silny nacisk na kwestię równowagi energetycznej i troski o środowisko.

null

Budynek będzie wyrastał nieopodal dużego parku, dzięki czemu jego forma kryształu będzie w ciekawy sposób kontrastować z naturalną i miękką formą roślinności. Dzięki takiemu umiejscowieniu, jego mieszkańcy będą mieli łatwy dostęp do terenów zielonych, zarówno latem jak i zimą, ponieważ w parku funkcjonować będzie też stok narciarski i lodowisko.

Norman Foster powiedział:

„Kryształowa Wyspa jest jednym z najambitniejszych projektów budowlanych świata, to kamień milowy w mojej 40-letniej praktyce. To będzie największy samodzielny budynek świata, (…) który wyznaczy nowe standardy w projektowaniu kompaktowych, wielofunkcyjnych budowli, skupionych na planowaniu urbanistycznym i ochronie środowiska, dzięki innowacyjnym strategiom i „inteligentnym” projektem izolacji, która może chronić nawet przed najbardziej ekstremalnym klimatem.”

empeo/bryla.pl

null

Reklamy

Brak odpowiedzi to “Największy budynek świata”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: